1 07 2015

В Україні розробили перший в світі препарат проти вірусу папіломи людини

В Україні розробили перший в світі препарат проти вірусу папіломи людини

Українські вчені закінчили клінічні дослідження нової форми препарату Протефлазід®, призначеного для лікування папіломавірусної інфекції, яка є основною причиною дисплазії і раку шийки матки. Про це повідомили наукові експерти та представники “Науково-виробничої компанії “Екофарм” під час прес-конференції, що відбулася 24 червня.

Діючу речовину препарату, було виділено з рослин, які ростуть на території України. Протефлазід® не має аналогів в світі і на сьогодні є єдиним лікарським засобом, здатним впливати безпосередньо на вірус папіломи людини. За словами завідуючої лабораторії експериментальної хіміотерапії Інституту епідеміології та інфекційних хвороб НАН України Світлани Рибалко Протефлазід®, на відміну від інших противірусних препаратів, діє безпосередньо на папіломавірус, що обумовлює високу ефективність лікування. Також препарат нормалізує роботу імунної системи, полегшує боротьбу з інфекцією.

Спеціально для лікування дисплазії шийки матки був створений лікувальний комплекс у складі двох лікарських форм Протефлазіду (краплі і свічки). Клінічні дослідження довели, що ефективність лікування лікарськими засобами на основі діючої речовини Протефлазід® цього захворювання становить майже 100%. При цьому препарат показав низький рівень токсичності, що дозволяє застосовувати його навіть під час вагітності та годування груддю. Всього в дослідженнях ефективності лікарського засобу на основі діючої речовини Протефлазід® щодо впливу на різні вірусні інфекції взяло участь більше 11 000 пацієнтів, в тому числі – 1250 жінок (на різних стадіях вагітності) і понад 3500 дітей.

Як заявив під час прес-конференції голова наглядової ради ТОВ “НВК “Екофарм” Анатолій Новик, у даний час нова лікарська форма Протефлазід® (супозиторії) знаходиться на етапі реєстрації, і чекати її появи в аптеках можна вже в цьому році. Вартість лікування легкої форми дисплазії шийки матки буде доступна для всіх верств населення України. Крім того, препарат дозволить зменшити кількість рецидивів у жінок з раком шийки матки, які були прооперовані. “Лікування раку не означає вилікування від інфекції, яка привела до онкології. Сьогодні в Україні пролікованих жінок з раком шийки матки – понад 60 000. Імовірність виникнення рецидиву, метастазування досить висока. Тому що, перебуваючи в людському організмі, вірусна інфекція впливає на створення умов для рецидиву”, – пояснив Анатолій Новик.

1111 222 333 444 555 6616 772-1 8882