11 05 2021

Президента фармкомпанії «Екофарм» нагородили орденом за благодійні поставки «Протефлазіду»

Президента фармкомпанії «Екофарм» нагородили орденом за благодійні поставки «Протефлазіду»

Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання громадян «Країна» вручила орден «За розбудову країни Анатолію Новіку, президенту НВК «Екофарм». Про це повідомляє MedOboz.

Препарат з діючою речовиною протефлазід із перших днів пандемії безкоштовно поставляється його розробником і виробником – компанією «Екофарм» – для захисту медперсоналу лікарень, які приймають пацієнтів із COVID-19.

Зокрема, благодійні поставки фармакологічна компанія здійснювала і в лікарні прифронтових Донецької й Луганської областей. Цей аспект благодійної діяльності високо оцінили у «Всеукраїнському об’єднанні громадян «Країна».

Під час церемонії нагородження зазначалося, що гуманітарні поставки противірусного препарату з діючою речовиною протефлазід під час пандемії врятували життя й полегшили перебіг хвороби багатьом лікарям України.

Зокрема, Тетяна Знаменська, президентка Асоціації неонатологів України, заступниця директора Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України, зазначила: «Наша держава не бачить своїх героїв, які працюють усередині країни. Але всі медики вам дуже вдячні. Тому що ми б усі тяжко хворіли, якби не ваша допомога з перших днів СOVID-19; наразі ми перехворіли у легкій формі. Ми працюємо з новонародженими дітьми, для нас це дуже важливо. Якби не ви, ми втратили б частину колективу. Хтось залишив би цей світ. Але і ваша допомога, і ваші консультації допомогли нам гідно вийти з цієї ситуації і триматися далі… Ми, на жаль, не бачимо, що робить наша країна для своїх лікарів, сподіваємося на когось. А треба довіряти своєму виробнику, своїм препаратам. Слід пишатися тим, що у нас є такі люди як ви».

«На жаль, наша діяльність, особливо з початку пандемії, перетворилася на якусь битву, – зазначив президент компанії «Екофарм». – Битву зі своєю владою, яка зайняла незрозумілу позицію. Ми бізнес-преференцій не хотіли отримати, ми давали наукову позицію. І ми вийшли на владу, аби безкоштовно забезпечити противірусним препаратом медиків, які стикаються із СOVID-19. А нас «послали», до того ж дуже потужно: через Антимонопольний Комітет, який звинуватив нас у тому, що ми поширюємо фейки. Вони виставили нам штраф, але проти цього рішення ми вже два суди виграли».

«Коли ти зробив добру справу, а за це отримуєш проблеми, тоді опускаються руки, – нарікає Анатолій Новик. – Для кого ми робили дослідження «Протефлазіду» в Америці, в Іспанії, в Німеччині, якщо не можна їх показати, щоби тут же не прочитати, що це нібито фейк? Ми дуже сильно відчуваємо цю атаку на нас!»

Нагадаємо, що протягом 2020 року завдяки гуманітарним поставкам препарату «Протефлазід» вдалося узагальнити досвід його практичного застосування для захисту медперсоналу (7 444 медика) і лікування хворих СOVID-19 (433 пацієнти):

«У групі тих, хто приймали препарат, захворюваність СOVID-19 виявилася істотно меншою, ніж середньостатистична. А у захворілих зазаначена хвороба не доходило до тяжкого ступеня й жодного разу не завершилася летально. Виходячи з цих звітних даних, були дані рекомендації для «off-label» застосування «Протефлазіду» для профілактики та лікування коронавірусної інфекції» – відзначала у своїй доповіді на недавній науково-практичній конференції «СOVID-19 у педіатрії» професорка Тетяна Знаменська.